HAKKIMIZDA YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ GALERİ İLETİŞİM

GERÇEKLEŞTİRİLEN PROJELERİMİZ


PARK OTEL PROJESİ
İstanbul, Beyoğlu, Gümüşsuyu

Cumhuriyet tarihinin ilk otellerinden olan Park Otel; ilk olarak kapılarını 1930 yılında Miramare adıyla açıyor olsa da daha sonra önündeki bahçeden dolayı adı tarihte ‘Park Otel’ olarak anılıyordu. Park Otel, 1960’lı yıllardan itibaren yeni açılan büyük oteller karşısında teknolojik olanaklardan yoksun olarak, demode görünümüyle giderek gözden düşerek kapılarını 1979 yılında kapattı. Sürmeli Grubu tarafından yapımına tekrar başlanan Park Otel, imar planına aykırı olduğu ve İstanbul'un silüetini bozacağı için, o haliyle yapımına izin verilememesi üzerine inşaatı 1994'te durduruldu.

CVK İnşaat & Gayrimenkul Grubu tarafından 2010 yılının temmuz ayında satın alınan Park Otel, uzun uğraşlar sonucu İstanbul’un silüetine uygun, çevresindeki tarihi dokuyla uyumlu olacak şekilde hazırlanmış olan proje ile ‘Park Otel Projesi’ için ilk adım atılmıştır.

CVK İnşaat & Gayrimenkul Grubu, yüzde yüz özsermayesiyle ana yüklenici olarak 2011 yılının ikinci çeyreğinde kendi iştirak ve iş ortaklarıyla Park Otel projesine başlamış ve 2013 yılının son çeyreğinde Beyoğlu Gümüşsuyu’nda bulunan Tarihi Park Otel’in kapılarını CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul adıyla tekrar açarak ülke ekonomisine kazandırmıştır.

CVK İnşaat & Gayrimenkul Grubu tarafından proje için toplamda 145.000 metrekarelik alan en ince ayrıntısı düşünülerek;

  • Boğaz ve şehir manzarasına hakim olan 384 Oda&Suit ve ev konforunda lüks konaklama imkanını veren 68 Rezidans Daire ile konaklama üniteleri,
  • Bina içerisindeki farklı konseptlerdeki yiyecek-içecek ünitelerinin yanısıra, 4.500 metrekare büyüklüğündeki İstanbul’un en büyük Boğaz manzaralı terasına sahip yiyecek-içecek üniteleri,
  • 17 adet toplantı salonu, 1 balo salonu ve 1.200 metrekarelik boğaza hakim teras etkinlik alanı ile toplamda 19 adet etkinlik alanıyla toplantı salonu ünitelerini,
  • Gün ışığı alan kubbesi ve geleneksel Osmanlı tarzında dizayn edilen mimarisiyle gerçek Türk Hamamı tecrübesi yaşatan, 8.500 metrekarelik alanıyla Avrupa’nın en büyük otel spa ve fitness ünitesini hayata geçirmiştir.

SAVOY OTEL PROJESİ
İstanbul, Beyoğlu, Taksim

CVK İnşaat&Gayrimenkul Grubu, 2009 yılında Taksim’de İstiklal ve Sıraselviler caddelerinin kesişim noktasında bulunan Savoy Otel’i bünyesine katmıştır. 2009 yılında satın alındıktan sonra CVK İnşaat&Gayrimenkul Grubu tarafından renove edilen yapı kapılarını CVK Taksim Hotel İstanbul olarak açmıştır.

2018 yılında CVK İnşaat&Gayrimenkul Grubu tarafından 2.kez renove edilen bina; boğaz ve şehir manzaralı 91 Oda&Suit, toplantı salonları ve spa merkeziyle 4 yıldız segmentinin çok üstünde bir yapıya bürünmüştür.


KADINLAR MEKTEBİ PROJESİ
İstanbul, Sarıyer, Rumelihisarı

1.000 metrekare alana sahip ‘Tarihi Kadınlar Mektebi’ CVK İnşaat&Gayrimenkul Grubu tarafından aslına ve İstanbul silüetine uygun olarak restore edilerek tekrardan hayat bulmuştur. Restütisyon proje esnasında işlev kazandırılarak konut olarak kullanımı sağlanan bina, İstanbul tarihinin en güzide konaklarından biridir.


ORTAKÖY KONUT PROJESİ
İstanbul, Beşiktaş, Ortaköy

CVK İnşaat&Gayrimenkul tarafından, 1.500 metrekare kapalı alana sahip delüks segmentte 2 dubleks ve 2 tripleks projesiyle toplamda 4 adet boğaza nazır emsallerinden direkt ayrışan modern mimari çizgileriyle tasarlanmış olan konut projesidir.